ColoradoAvs_fan

Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 587

PostWysłany: Czw 9:18, 16 Lis 2006    Temat postu: Polska-Belgia

Polscy piłkarze pokonali w Brukseli Belgię 1:0 (1:0) w meczu grupy A eliminacji Euro 2008.

Gola dla Polski strzelił w 20. minucie Radosław Matusiak, który zmusił do błędu obrońcę Bayernu Monachium Daniela Van Buytena. Napastnik BOT GKS Bełchatów wykorzystał sytuację sam na sam z belgijskim bramkarzem i strzałem w długi róg zdobył prowadzenie dla Polski.

W 36. minucie "biało-czerwoni" mogli wygrywać już 2:0. Kapitalnym, prostopadłym podaniem do Euzebiusza Smolarka popisał się Matusiak. Popularny "Ebi" naciskany przez obrońcę gospodarzy minimalnie przestrzelił.

Matusiak: Nie jestem bohaterem
Niewiele brakowało, a w doliczonym czasie gry Smolarek wpisałby się na listę strzelców. Maciej Żurawski dokładnie dośrodkował w pole karne. Piłkarz Borussii Dortmund świetnie uderzył głową z 8 metrów, ale piłka przeleciała obok słupka.

Żurawski: Zdaliśmy test
Po zmianie stron optyczną przewagę mieli Belgowie, którzy starali się odrobić straty. Podopieczni Leo Beenhakkera umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, czekając na okazję do wyprowadzenia kontrataku.

Boruc: Zbierało mnie na wymioty
Najlepszą okazję do zdobycia gola dla polskiego zespołu w drugiej połowie miał Marcin Wasilewski. Jego strzał głową z 6 metrów obronił Stijn Stijnen.

Smolarek: Komplementy należą się trenerowi
W końcowych minutach Belgowie rozpaczliwie atakowali, ale nasi obrońcy i interweniujący pewnie bramkarz Artur Boruc nie popełnili błędów.

Belgia - Polska 0:1 (0:1)

Bramka: Matusiak (20).

Żółte kartki: Karel Geraerts, Thomas Vermaelen, Philippe Leonard, Timmy Simons, Bart Goor (Belgia), Jakub Błaszczykowski, Radosław Sobolewski (Polska).

Sędzia: Stuart Dougal (Szkocja). Widzów: 40 000.

Belgia: Stijn Stijnen - Carl Hoefkens, Philippe Leonard (79- Gaby Mudingayi), Daniel Van Buyten, Thomas Vermaelen - Anthony Vanden Borre (46-Stein Huysegems), Timmy Simons, Karel Geraerts, Bart Goor - Emile Mpenza, Kevin Vandenbergh (63-Luigi Pieroni).

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka (79-Rafał Murawski), Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski (62-Łukasz Garguła), Radosław Matusiak (89-Przemysław Kaźmierczak).

sircleveland

Posty: 460

PostWysłany: Czw 10:27, 16 Lis 2006    Temat postu:

jakby ktoś chciał zobaczyć bramke Matusiaka w meczu z Belgią niech kliknie [link widoczny dla zalogowanych]

Oj mam nadzieje że to im tak zostanie i będą tak grać już zawsze Exclamation Mecz był świetny, szkoda mi tylko Błaszczykowskiego bo chłopak się tyle na ganiał po tym boisku, tyle razy był faulowany ale i tak dalej biegał.... yto jest prawdziwy Orzeł Exclamation Exclamation Exclamation Wydaje mi się że bohater tego spodkania, chociaż tak naprawdę to jest ich chyba wielu po wczorajszym wieczorze Razz

Posty: 587

PostWysłany: Czw 18:26, 16 Lis 2006    Temat postu:

bardzo też się Smolarek starał szczególnie przy odbiorze piłki i rozpoczynał szybkie kontraataki. Mimo że Boruc dobrze bronił (najcięższa była akcja w ostatniej minucie ale sobie świetnie porradził) to miał jednak wpadki - wybicia.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum CykPyk Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)